News   /   سرخط   /   آمريکا   /   تلگرام

هشدار حزب دموکرات دربارۀ هرگونه حملۀ پیشگیرانه به کرۀ شمالی

کیم جونگ اون، رهبر کرۀ شمالی، (وسط) حین نظارت بر شلیک آزمایشی موشک بالستیک پوکگوگسونگ-2 (یکم خرداد 1396 - عکس از خبرگزاری فرانسه)

شماری از اعضای حزب دموکرات‌ امریکا دربارۀ حمله به کرۀ شمالی به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور، هشدار دادند.

به گزارش نشریۀ نیویورک تایمز، یک گروه 64 نفره از دموکرات‌ها سه‌شنبه طی نامه‌ای ضمن ابراز نگرانی دربارۀ بروز جنگ هسته‌ای، انجام هرگونه حملۀ پیشگیرانه را منوط به تصویب کنگره دانستند.

در این نامه آمده است: «بی‌تردید تصمیم‌گیری دربارۀ اجرای حمله یا اعلان جنگ به یک کشور دارای سلاح هسته‌ای مانند کرۀ شمالی مستلزم اجازۀ کنگره است. در چنان منطقۀ بی‌ثباتی اتخاذ سیاستی متناقض و غیرقابل‌پیش‌بینی خطر بروز یک درگیری غیرقابل‌تصور را در بردارد.»

این گروه همچنین از دولت ترامپ خواستند تا شواهد دال بر سیاست مبتنی بر تقویت چشم‌انداز مذاکرات با پیونگ‌یانگ را ارائه دهد.

در نامۀ مذکور تصریح‌شده است که «لازم است اطلاعات بیشتری دربارۀ اقدامات دولت در راستای تقویت چشم‌انداز یا مذاکرات مستقیم برای کاهش امکان بروز جنگی فاجعه‌بار و نهایتاً خلع سلاح هسته‌ای در شبه‌جزیرۀ کره ارائه شود.»

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا، (راست) و همسرش، ملانیا ترامپ، در فرودگاه بین‌المللی بن گوریون تل‌آویو پیش از عزیمت به رم (2 خرداد 1396 - عکس از خبرگزاری فرانسه)

تنش‌ها در هفته‌های اخیر در شبه‌جزیره کره بالاگرفته است. امریکا که از آزمایش‌های موشکی و هسته‌ای  شدیداً نگران است موضعی جنگ‌طلبانه اتخاذ و ناوگروهی رزمی را برای برگزاری رزمایش مشترک با ژاپن و کره جنوبی به این منطقه اعزام کرده است.

واشنگتن در ماه آوریل نیز سامانه‌های موشکی تاد را در کره جنوبی مستقر کرده بود.

دولت پیونگ‌یانگ از برنامه‌های هسته‌ای و موشکی خود دفاع کرده و آن را وسیله‌ای بازدارنده در برابر تجاوز احتمالی امریکا می‌داند.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع «پرس تی وی فارسی» بلامانع است.

 


Press TV’s website can also be accessed at the following alternate addresses:

www.presstv.co.uk

SHARE THIS ARTICLE
Press TV News Roku