News   /   سرخط   /   آفريقا

ایران حمله به قبطیان مصر را قویاً محکوم کرد

US Rep. Ilhan Omar (D-MN) (L) talks with Speaker of the House Nancy Pelosi (D-CA) during a rally with fellow Democrats before voting on H.R. 1, or the People Act, on the East Steps of the US Capitol on March 08, 2019 in Washington, DC. (AFP photo)
بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران

وزارت خارجۀ ایران حمله به قبطیان مصر را مصداق فرقه‌گرایی حمایت‌شده دانست و محکوم کرد.

در حملۀ مسلحانه به اتوبوس حامل مسیحیان قبطی در چند کیلومتری قاهره، پایتخت این کشور دست‌کم ۲۶ نفر کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجۀ ایران گفت حوادثی همچون انفجار منچستر، حملات پیکارجویان داعش و ابوسیاف در فیلیپین، اقدام تروریستی اندونزی، تایلند و تیراندازی خونین مصر، همگی در روزهای بعد از سفر حمایتی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به عربستان صورت گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت خارجۀ ایران، قاسمی افزود: «تکرار پیوسته این حوادث می‌تواند نشانه‌هایی از روحیه گرفتن فرقه‌گرایی حمایت‌شده‌ای باشد که وجه دیگر آن را در سرکوب و کشتار جاری در عربستان و بحرین و جنگ خونین در یمن شاهد هستیم».

سخنگوی وزارت خارجۀ ایران تأکید کرد: «اقدامات نمایشی اخیر در ریاض که با عنوان مقابله با تروریسم و افراط‌گرایی صورت گرفت، عملاً مفهوم و نتیجه‌ای جز حمایت از منشأ صدور اندیشه تکفیری وهابیت و منشأ مالی و لجستیکی تروریسم مسلحانه در اقصی نقاط جهان در بر نداشته و انتظار هرگونه کمکی به افزایش امنیت جهان از چنین نشست‌هایی، باطل است.»

قاسمی با بیان اینکه نتیجه مستقیم افراط‌گرایی و فرقه‌گرایی حمایت‌شده، ریخته شدن خون انسان‌های بی‌گناه از مسلمان و مسیحی و پیروان دیگر ادیان است، مسئولیت بین‌المللی دولت‌ها و سازمان‌های جهانی در قبال امنیت همگانی و مقابله واقعی با تروریسم را خاطرنشان کرد.

 


Press TV’s website can also be accessed at the following alternate addresses:

www.presstv.ir

www.presstv.co.uk

SHARE THIS ARTICLE
Press TV News Roku