News   /   ايران

پوردستان: انگشت‌های روی ماشه مانع تحرکات نظامی امریکا علیه ایران است

مرحله اول رزمایش موشکی بیت المقدس 28 نیروی زمینی ارتش ایران با شلیک موشک های فجر و نازعات و راکت به پایان رسید. (2 خرداد 1395- عکس از ایسنا)

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران می‎گوید انگشت‌‎های روی ماشه، توپخانه‎ها، موشک‌ها، سربازان و بسیجیانِ ایرانی اجازۀ حرکت را از امریکایی‌ها گرفته و مانع حملۀ آن‌ها به کشور شده‌اند.

امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان روز یکشنبه (2 خرداد) در محل برگزاری رزمایش بیت‌المقدس 28 در منطقۀ کویر مرنجاب منطقۀ آران و بیدگل در کاشان این اظهارات را بیان کرد.

خبرگزاری ایرنا به نقل از فرمانده ارتش نوشت: «دشمنان عزم خود را برای ضربه زدن به نظام جزم کرده‌اند و ما با آمادگی کامل نظامی و دفاعی هرگز این اجازه را به آن‌ها نمی‌دهیم.»

امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان، فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در رزمایش بیت المقدس 28 در کاشان (2 خرداد 1395- عکس از ایسنا)

پوردستان همچنین گفت: «امریکا در سال 2001 نقشۀ حمله به ایران را داشت، اما با دیدن این قابلیت‌ها عقب‌نشینی و بعد از آن راهبرد خود را عوض کرد و با تقویت گروه‌های تکفیری که منابع مالی آن‌ها از طریق برخی کشورهای منطقه تامین می‌شود، اهداف خود را پیش برد.»

وی تأکید کرد: «آن چه مردم از نیروهای مسلح می‌‎خواهند، آمادگی در هر شرایط است و این آمادگی‌ها سبب اعتماد به نفس ما برای انجام وظیفه و خدمت به ملت ایران به عنوان بازوان مسلح نظام است.»

ارتش در مأموریت‌های مستشاری در کنار سپاه قدس است

فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران گفت: «ما نه تنها در محدودۀ جغرافیایی کشور بلکه در ماموریت‌های مستشاری در کنار سپاه قدس قرار داریم ... حتی در سالروز میلاد امام زمان (عج) نیز در میدان رزمایش دور هم جمع شده‎ایم تا بگوییم آماده‎ایم تا پای جان در راه نظام اسلامی و رهبر بایستیم.»

به گفتۀ پوردستان گروه تروریستی «داعش و گروه‌‎های تکفیری دیگر دشمن کوچک و دشمن اصلی ما امریکا و اسرائیل غاصب» هستند.

مرحله اول رزمایش موشکی بیت المقدس 28 نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی با عنوان حیدر کرار 3 و با رمز «یا صاحب الزمان (عج)» روز یکشنبه با شلیک موشک‎های فجر و نازعات و راکت در منطقه کویر مرنجاب آران وبیدگل با موفقیت به پایان رسید.

در پایان مرحله اول رزمایش، چهار فروند موشک فجر 5 و 2 موشک نازعات با 14 فروند راکت ارتقاء یافته، به اهداف از پیش تعیین شده اصابت کردند.

این رزمایش در سه مرحله به اجرا درمی آید که مرحله اول و دوم آن روز یکشنبه در منطقه مرنجاب و آران و بیدگل و مرحله سوم نیز دوشنبه (3 خرداد) در منطقۀ نصرآباد در استان اصفهان برگزار می‌شود.

 


Press TV’s website can also be accessed at the following alternate addresses:

www.presstv.ir

www.presstv.co.uk

SHARE THIS ARTICLE
Press TV News Roku