حملۀ مسلحانه در افغانستان 3 کشته و 30 زخمی به جا گذاشت

US Rep. Ilhan Omar (D-MN) (L) talks with Speaker of the House Nancy Pelosi (D-CA) during a rally with fellow Democrats before voting on H.R. 1, or the People Act, on the East Steps of the US Capitol on March 08, 2019 in Washington, DC. (AFP photo)
تصویر آرشیوی از حضور نیروهای امنیتی افغانستان در صحنۀ یک حملۀ مسلحانه به یک بانک در جلال‌آباد (عکس از خبرگزاری فرانسه)

حملۀ مسلحانه به یک بانک در جنوب شرق افغانستان 3 کشته و 30 زخمی به‌جا گذاشته است.

درحالی‌که موج خشونت‌ها در افغانستان افزایش یافته، مقام‌های این کشور از حملۀ مرگبار چند فرد مسلح به بانکی در جنوب شرق افغانستان خبر دادند. به گفتۀ مقام‌های افغان، در این حمله 3 تن کشته و 30 نفر دیگر زخمی شدند.

عبدالله حسرت، یکی از سخنگویان ولایت پکیتا، به خبرگزاری فرانسه گفت 5 مرد مسلح با جلیقۀ انتحاری و سلاح گرم وارد بانک «کابل جدید» در گردیز، مرکز ولایت پکیتا، شدند و یکی از آن‌ها خود را در ورودی این محل منفجر کرد.

وی افزود: «در زمان حمله مردم برای دریافت حقوق ماهانۀ خود در بانک منتظر ایستاده بودند.»

عبدالوالی صحیح، معاون استاندار پکیتا، گفت اغلب افرادی که در بانک حضور داشتند از اعضای نیروهای امنیتی بودند.

وی افزود: «پس از حدود 2 ساعت درگیری تمام مهاجمان کشته شدند. متأسفانه دو نفر از نیروهای پلیس و یک غیرنظامی نیز جان خود را از دست دادند. حدود 30 نفر دیگر هم زخمی شدند.»

هنوز هیچ شخص یا گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است، اما معمولاً گروه‌های طالبان یا داعش مسئول چنین حملاتی هستند.

در سال 2014 حمله به بانک کابل در لشکرگاه، مرکز ولایت هلمند در جنوب افغانستان، دست‌کم 10 کشته به‌جا گذاشت که 5 تن از آن‌ها از نیروهای پلیس بودند.

در حمله‌ای مشابه به بانکی در جلال‌آباد، مرکز ولایت ننگرهار در شرق افغانستان، در سال 2011 نیز حدود 40 تن کشته شدند. طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفت.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع «پرس تی‌وی فارسی» بلامانع است.

 


Press TV’s website can also be accessed at the following alternate addresses:

www.presstv.ir

www.presstv.co.uk

SHARE THIS ARTICLE
Press TV News Roku