داعش در ماه اخیر میلادی بیش از 50 غیرنظامی سوری را اعدام کرد

تصویری آرشیوی از اعدام غیرنظامیان به دست گروه تروریستی داعش در سوریه

به گزارش گروه موسوم به دیده‌بان حقوق بشر سوریه، گروه تروریستی داعش در ماه اخیر میلادی بیش از 50 غیرنظامی را در سوریه اعدام کرده است.

بر اساس این گزارش، این کشتار در بازه زمانی 29 مارس (9 فروردین) تا 29 آوریل (9 اردیبهشت) سال جاری رخ داده است.

این مرکز در ادامۀ این گزارش افزود داعش طی 34 ماه فعالیت تروریستی خود در سوریه حداقل 2580 غیرنظامی سوری را در مناطق تحت کنترل خود در این کشور اعدام کرده است.

گروه تروریستی داعش در ماه جاری 6 تن از نیروهای ارتش سوریه و دو تن از اعضای گروه‌های معارض دولت سوریه را نیز اعدام کرد.

منابع دولت سوریه می‌گویند داعش این افراد را به اتهاماتی نظیر زنا، مزدوری برای نیروهای کرد و ائتلاف ضد داعش و فراری دادن افراد به خارج از قلمرو خود کشته است.

بر اساس گزارش این مرکز، گروه تروریستی داعش در ماه میلادی گذشته 64 نفر را در استان‌های رقه، دیرالزور، حمص، حسکه و حلب به قتل رساند.

طبق همین گزارش، داعش 2 هزار و 577 غیرنظامی از جمله 87 کودک و 134 زن را با شلیک مستقیم، سر بریدن، سنگسار، پرتاب از ارتفاع و آتش زدن در استان‌های دمشق و حومۀ آن، دیرالزور، رقه، حلب و حما اعدام کرده است.

این گروه تروریستی همچنین 510 نفر از عناصر خود را به اتهام جاسوسی، فرار و مقاومت نکردن در مقابل پیشروی نیروهای سوری و ایجاد اختلاف در این گروه اعدام کرده است؛ همچنین 346 نفر از سایر عناصر تروریستی را در درگیری‌های داخلی میان گروه‌های مسلح و تروریستی کشته است.


این گروه تکفیری از سال 2012 در سوریه شکل گرفت و شهر رقۀ سوریه را به‌عنوان مرکز فعالیت‌های تروریستی خود در این کشور اعلام کرد.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع «پرس تی‌وی فارسی» بلامانع است.


Press TV’s website can also be accessed at the following alternate addresses:

www.presstv.ir

SHARE THIS ARTICLE
Press TV News Roku