News   /   آسيا

36 کشته و ده‌ها زخمی در سانحۀ قطار مسافربری هند

سانحۀ خروج از ریل قطار مسافربری در جنوب شرق هند ده ها کشته و یا زخمی برجا گذاشته است. (2 بهمن 1395، عکس از خبرگزاری فرانسه)

انحراف از ریل یک دستگاه قطار مسافربری در هند، دست‌کم 36 کشته و ده‌ها زخمی برجا گذاشته است.

به گفتۀ «جی پی میرشا»، سخنگوی شرکت «خط آهن ساحل شرق»، در این سانحه که شامگاه شنبه (2 بهمن) به‌وقت محلی در ایالت اندرا پرادش در جنوب شرق هند روی داد،  هفت واگن از قطاری که از شهر جاگدالپور به شهر «بوبانزوار»، مرکز ایالت «اودیسا»، در حرکت بود، از ریل خارج شد.

سخنگوی خط آهن ساحل شرق آمار تلفات این سانحه را حدود 36 کشته عنوان کرد و گفت شمار زیادی زخمی و به دو بیمارستان هم‌جوار منتقل شده‌اند.

وی با بیان این‌که علت حادثه هنوز مشخص نشده است، افزود هرگونه تردد در این خط آهن تا اطلاع ثانوی به حال تعلیق در آمده است.

این سانحه در حالی روی داد که دو ماه قبل، خروج از ریل یک قطار در ایالت اوتار پرادش در شمال هند، حدود 149 نفر جان باختند و بیش از 150 تن زخمی شدند.

روزانه حدود 23 میلیون مسافر از شبکۀ خط آهن هند که چهارمین شبکه ریلی بزرگ جهان به شمار می‌آید، استفاده می‌کنند. این کشور شرق آسیا به علت فرسودگی تجهیزات خط آهن، همواره شاهد سوانح مرتبط با قطار است.

دولت نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند، وعده داده است در یک دورۀ پنج ساله، برای نوسازی سامانۀ خط آهن این کشور، بالغ بر 137 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع «پرس تی‌وی فارسی» بلامانع است.

 

 


Press TV’s website can also be accessed at the following alternate addresses:

www.presstv.ir

www.presstv.co.uk

SHARE THIS ARTICLE
Press TV News Roku