News   /   ايران

استاندار سیستان و بلوچستان: ایران ۱۰ کشتی صیادی چینی را در چابهار توقیف کرد

US Rep. Ilhan Omar (D-MN) (L) talks with Speaker of the House Nancy Pelosi (D-CA) during a rally with fellow Democrats before voting on H.R. 1, or the People Act, on the East Steps of the US Capitol on March 08, 2019 in Washington, DC. (AFP photo)
تصویر آرشیوی از بندر چابهار در استان سیستان و بلوچستان

استاندار سیستان و بلوچستان می گوید نیروهای ایرانی 10 فروند کشتی صیادی چینی را در آب های سرزمینی ایران در نزدیکی سواحل  چابهار در دریای عمان توقیف کرده اند.

علی اوسط هاشمی روز جمعه گفت: «جوانب و نحوه برخورد ورود غیرقانونی این کشتی های صیادی به آب های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در حال پیگیری است.»

هاشمی در ادامه گفت سیاست تهران «کنترل صید به روش ترال است و محدوده مجوزها نیز در فاصله طولانی از سواحل به متقاضیان داده شده است.»

ترال روشی از صیادی است که در آن صیادان بوسیله کشیدن تور در آب توسط یک یا چند شناور، به صید می پردازند.

وی تصریح کرد: «جمهوری اسلامی ایران در برخورد با صیادان خارجی نیز این سیاست را اعمال می‌کند.»

خبرگزاری ایرنا نیز به نقل از برخی منابع رسمی گفت این کشتی ها به گفته خدمه آنها در حدود یک هفته در آب های ایران در محدود 5 مایلی از ساحل در حال صید بوده اند.

گفته می شود دهها خدمه در این 10 فروند کشتی صیادی چینی حضور دارند که بررسی ها برای نحوه برخورد با اقدام غیرقانونی آنها در حال انجام است.

صید ترال در آب های ایران تا محدود 25 مایلی سواحل از سوی صیادان ممنوع است. صیادان برای صید ترال باید موافقت لازم را از سازمان شیلات ایران دریافت کنند.


Press TV’s website can also be accessed at the following alternate addresses:

www.presstv.ir

www.presstv.co.uk

SHARE THIS ARTICLE
Press TV News Roku