در حملۀ هوایی امریکا به موصل 13 غیرنظامی عراقی کشته شدند

بستگان قربانیان حملۀ هوایی امریکا به غرب موصل پیکر جان‌باختگان را با چرخ‌دستی منتقل می‌کنند، 27 اسفند 1395 (عکس از خبرگزاری فرانسه)

یک خلبان نیروی هوایی عراق می‌گوید در حملۀ هوایی ائتلاف تحت رهبری امریکا به غرب موصل 13 غیرنظامی جان باخته‌اند.

طبق گزارشی که خبرگزاری آناتولی چهارشنبه (23 فروردین) منتشر کرد در این حمله چندین خانه در یک منطقۀ مسکونی در محلۀ الیرموک که به‌تازگی از دست داعش آزاد شده بود، هدف قرار گرفت.

این خبرگزاری به نقل از این خلبان عراقی گزارش داد: «در این حمله 17 نفر نیز زخمی شدند.»

این حمله تنها یک روز پس‌ازآن روی داد که 3 عضو یک خانوادۀ عراقی در حملۀ هوایی جنگنده‌های امریکایی به موصل کشته شدند.

امریکا و برخی از متحدانش از ژوئن 2014 با ادعای هدف قرار دادن تروریست‌های داعش به عراق حملۀ هوایی کرده‌اند. هرچند این حملات تأثیر چندانی بر گروه تروریستی داعش نداشته است اما علاوه بر کشتار غیرنظامیان خساراتی نیز به زیرساخت‌های این کشور عربی وارد کرده است.

یک خودروی نیروهای عراقی از کنار ویرانه‌های حاصل از حملات هوایی تحت رهبری امریکا به منطقۀ الجدیده در موصل می‌گذرد، 6 فروردین 1396
یک خودروی نیروهای عراقی از کنار ویرانه‌های حاصل از حملات هوایی تحت رهبری امریکا به منطقۀ الجدیده در موصل می‌گذرد، 6 فروردین 1396

شبکۀ تلویزیونی کردزبان روداوو 27 اسفند از کشته شدن 237 نفر در حملات هوایی ائتلاف تحت رهبری امریکا به محله‌ای در غرب موصل خبر داد.

سازمان عفو بین‌الملل ماه گذشتۀ میلادی با ابراز نگرانی از تعداد تلفات غیرنظامیان در موصل اعلام کرد احتمالاً ائتلاف تحت رهبری امریکا برای جلوگیری از وقوع چنین مسائلی اقدامات لازم را انجام نمی‌دهد.

سازمان ملل نیز با ابراز «نگرانی شدید» از افزایش تلفات غیرنظامیان در موصل از تمامی طرف‌های درگیر در عملیات ضد تروریستی در عراق خواست از «استفادۀ بی‌رویه از قدرت آتش» خودداری کنند.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع «پرس تی‌‌وی فارسی» بلامانع است.


Press TV’s website can also be accessed at the following alternate addresses:

www.presstv.ir

SHARE THIS ARTICLE
Press TV News Roku