حمله سایبری به نهادهای سعودی

US Rep. Ilhan Omar (D-MN) (L) talks with Speaker of the House Nancy Pelosi (D-CA) during a rally with fellow Democrats before voting on H.R. 1, or the People Act, on the East Steps of the US Capitol on March 08, 2019 in Washington, DC. (AFP photo)
نهادها و سازمان‌های عربستان سعودی هدف حملۀ سایبری قرار گرفتند.

سازمان ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات عربستان سعودی با ابراز نگرانی از حملات سایبری به وزارتخانه‌ها و نهادهای دولتی، از مسئولان این بخش‌ها خواست احتیاط‌ لازم را به عمل آورند.

سازمان ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات عربستان سعودی به همۀ شرکت‌ها و نهادهای این کشور هشدار داد نسبت به حملات سایبری که با ویروسی موسوم به «شیمون 2» انجام شده است، هوشیار باشند.

شبکۀ تلویزیونی الاخباریه عربستان سعودی در صفحۀ توییتر خود اعلام کرد چندین سازمان و نهاد این کشور در حملات سایبری هدف ویروس شیمون 2 قرار گرفته‌اند.

این هشدار پس از آن اعلام شد که خالد ابوخلیل، سخنگوی وزارت کار و توسعه اجتماعی عربستان، از حملۀ سایبری به این وزارتخانه و صندوق توسعه منابع انسانی آن خبر داد.

تصویری آرشیوی از تأسیسات نفتی آرامکوی عربستان سعودی

شبکۀ الاخباریه همچنین اعلام کرد برخی از شرکت‌های پتروشیمی و صنایع نفتی واقع در منطقۀ الجبیل با مشکلات و اختلالاتی مواجه شدند و برای محافظت از خود در برابر این ویروس، شبکه‌های خود را خاموش کردند.

شرکت صنایع شیمیایی صدرا، شرکتی تحت مالکیت آرامکوی سعودی و شرکت صنایع شیمیایی داو امریکا، اعلام کردند که در شبکۀ خود با اختلالاتی مواجه شده‌اند.

 این ویروس در سال 2012 ده‌ها هزار رایانه را در شرکت آرامکوی عربستان از کار انداخت.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع «پرس تی‌وی فارسی» بلامانع است.


Press TV’s website can also be accessed at the following alternate addresses:

www.presstv.ir

www.presstv.co.uk

SHARE THIS ARTICLE
Press TV News Roku