News   /   ايران

سردار سلامی: یکصدهزار موشک آماده شلیک به اسرائیل در فلسطین و لبنان وجود دارد

US Rep. Ilhan Omar (D-MN) (L) talks with Speaker of the House Nancy Pelosi (D-CA) during a rally with fellow Democrats before voting on H.R. 1, or the People Act, on the East Steps of the US Capitol on March 08, 2019 in Washington, DC. (AFP photo)
سردار حسین سلامی، جانشین فرمانده سپاه پاسدارانِ انقلاب اسلامی در نماز جمعۀ تهران (11 تیر 1395- عکس از ایرنا)

جانشین فرمانده سپاه پاسدارانِ انقلاب اسلامی می‎گوید بیش از یکصد هزار موشک آمادۀ پرواز در فلسطین و لبنان آماده هستند تا با یک دستور رژیم صهیونیستی را از نقشۀ جهان محو کنند. 

سردار حسین سلامی روز جمعه (11 تیر) در خطبه‌های پیش از نماز جمعۀ تهران افزود: «این موشک‌ها آماده هستند تا با یک دستور، رژیم صهیونیستی را  از نقشۀ جهان محو کنند. همچنین در تمام سرزمین‌های تحت اشغال، ده‌ها هزار موشک با دقت‌ها و بردهای وسیع و مختلف کاشته شده‌اند و فقط منتظر دستور هستند.»

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی دارای «عمق دفاعی راهبردی» نیست، افزود: «امروز در جهان اسلام ظرفیت بازیابی مجدد فلسطین از رژیم صهیونیستی فراهم شده است ... اگر رژیم صهیونیستی دست به خطا بزند تمام این سرزمین، تحت اشغال مسلمانان مجاهد درخواهد آمد و این واقعیت جدیدی است که در جهان اسلام شکل گرفته است.»

جانشین فرمانده سپاه پاسداران با اشاره به روند تاریخی دست‌درازی‌های رژیم صهیونیستی و امریکا به سرزمین‌های اشغالی فلسطین در سال‌های قبل از انقلاب اسلامی، اظهار داشت: «داستان تسلط صهیونیست‌ها بر سرزمین فلسطین تا انقلاب اسلامی روندی نگران‌کننده و ناامید کننده داشت، اما با پیروزی انقلاب گرچه جنایات صهیونیست و حمایت‌های امریکا ادامه داشت، اما امیدی برای نابودی رژیم صهیونیستی در مردم شکل گرفت.»

سردار سلامی گفت: «همۀ رؤسای جمهور امریکا از رژیم صهیونیستی به عنوان دوستی فراتر از پیوندهای راهبردی و متحد ایدئولوژیک یاد کرده‌اند. امریکا رژیم صهیونیستی را سرمایۀ راهبردی خود تلقی می‌کند و نقشۀ راه سیاسی خود را برای تحول در جهان اسلام و دنیای عرب با این تصور تنظیم کرده است.»

وی تصریح کرد: «پس از انقلاب اسلامی روندها معکوس شد و رژیم صهیونیستی با عکس‌العمل قاطع و به موقع انقلاب اسلامی یعنی تشکیل نیروی جدید جهادی با نام حزب‌الله لبنان در چنبره یکی از داغ‌ترین شکست‌های تاریخی قرار گرفت و این ماجرا نشان داد که فصل تسلط امریکا در جهان اسلام در حال پایان است.»

انقلاب سنگِ فلسطین، امروز انقلاب موشک است

سردار سلامی گفت: «انقلاب سنگِ فلسطین، امروز به انقلاب موشک تبدیل شده است. معمای رژیم صهیونیستی در مقابل فلسطین همچنان ادامه دارد و برای ایجاد تفرقه و انحراف در جهان اسلام تلاش می‌کند اما ارتش به ظاهر شبه افسانه‌ای رژیم صهیونیستی که قدرت بلامنازع امپراتوری امریکا و شرکای مرتجع عربشان بوده‌اند، توسط مسلمانان فلسطینی در هم شکسته شد و طلیعه امیدی برای ملت فلسطین و جهان اسلام ایجاد شد.»

جانشین فرمانده سپاه پاسداران، با اشاره به موفقیت‌های مسلمانان در جنگ‌های 33 روزه، 22 روزه،‌ 11 روزه و 51 روزه، تصریح کرد: «نتایج خفت‌بار این نبردها برای رژیم صهیونیستی نشان داد دیگر فضایی برای آن‌ها وجود ندارد و امروز به فضل الهی ظرفیت فروپاشی رژیم صهیونیستی شکل گرفته است.»

جانشین فرمانده سپاه پاسداران، با بیان اینکه صبح پیروزی نزدیک است، گفت: «ما تحت هدایت‌های رهبر بزرگمان قله‌های بلند پیشرفت و اقتدار و عزت این سرزمین و جهان اسلام را خواهیم پیمود.»

هشدار سپاه به رژیم‌های مزدور منطقه و مقامات سیاسی شمال عراق

جانشین فرمانده سپاه پاسدارانِ انقلاب اسلامی گفت: «به رژیم‌های مزدور منطقه و مقامات سیاسی‌ شمال عراق هشدار می‌دهیم که به تعهداتشان پایبند باشند چرا که ما هر نقطه‌ای که مبدأ شکل‌گیری تهدید علیه نظام‌مان باشد را بدون هیچ ملاحظه‌ای قاطعانه ویران خواهیم کرد.»

وی ضمن تقدیر از حماسۀ فرماندهان و رزمندگان نیروی زمینی در شمال غربِ ایران در مقابله با گروه اشرار و ضدانقلابیون، افزود: «با عکس‌العمل سریع و قاطعِ نیروی زمینی، این گروه‌های شرور که با حمایت رژیم‌های مزدور دست به اقداماتی برای ایجاد حقه‌های کوچک در نظام ما می‌زدند ناکام ماندند.»

جانشین فرمانده سپاه پاسداران که در روز جهانی قدس سخن می‌‎گفت با تأکید بر این‌که «ظرفیت فروپاشی رژیم صهیونیستی متفاوت از گذشته شکل گرفته است»، تصریح کرد: «اگر رژیم صهیونیستی به قدرت نظامی امریکا تکیه کرده است، باید بدانند فصل توانایی امریکا برای حمایت از رژیم‌های منفور خاتمه یافته و امروز امریکا در بحران سرگردانی راهبردی گرفتار است.»

وی با اشاره به مداخلات نظامی امریکا در بحران پنج سالۀ سوریه که منجر به ناکامی ایالات متحده شده است، گفت رژیم آل سعود نیز در کشورهای یمن و عراق باعث آواره شدنِ مسلمانان شده است و باید بداند نمی‌توان با زور در هیچ نقطه‌ای حکومت کرد.

امریکا با پشتیبانی و تسلیحِ تروریست‌های معارضِ دولت سوریه، زمینۀ بحران و قدرت‌گیری گروه تروریستی داعش را در این کشور فراهم کرد. ائتلافِ موسوم به ضدداعش نیز به رهبری امریکا از تابستان سال 1393 بدون مجوز سازمان ملل و یا دولت سوریه، حملات هوایی خود را به آنچه اهداف تروریستی در این کشور می‌خواند، آغاز کرد.

صنعا، پایتخت یمن بر اثر حملات مرگبارِ عربستان سعودی به ویرانه‌ای مبدل شده است. (26 خرداد 1395- عکس از خبرگزاری فرانسه)

عربستان سعودی از ششم فروردین ماه سال 1394 حملات مرگبارِ خود را با هدف بازگرداندن قدرت به عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن و تضعیف جنبش مردمی انصارالله به این کشور آغاز کرد. عربستان در این جنگ نابرابر از انواع تسلیحات ممنوعه بهره گرفته و زیرساخت‌های یمن را نابود کرده است.

 

 


Press TV’s website can also be accessed at the following alternate addresses:

www.presstv.ir

www.presstv.co.uk

SHARE THIS ARTICLE
Press TV News Roku