عربستان: معارضان دمشق باید به موشک زمین به هوا مجهز شوند

US Rep. Ilhan Omar (D-MN) (L) talks with Speaker of the House Nancy Pelosi (D-CA) during a rally with fellow Democrats before voting on H.R. 1, or the People Act, on the East Steps of the US Capitol on March 08, 2019 in Washington, DC. (AFP photo)
عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان

وزیر خارجه عربستان اعلام کرده است معارضان دولت سوریه باید برای مقابله با حملات هوایی، به موشک‌های زمین به هوا مجهز شوند.

هفته‌نامه آلمانی اشپیگل جمعه (30 بهمن) به نقل از عادل الجبیر نوشت تجهیز معارضان به موشک اجازه می‌دهد مخالفان به اصطلاح «میانه‌رو» حملات هوایی دولت سوریه را خنثی کنند.

این سخنان در حالی بیان شد که ارتش سوریه حملات خود علیه تروریست‌های فعال در این کشور عربی را تشدید کرده است.

جبیر بار دیگر با تکرار خواستۀ دیرینه عربستان از بشار اسد، رئیس جمهور سوریه خواست با کناره‌گیری از قدرت زمینه را برای یافتن یک راه حل سیاسی جهت پایان دادن به بحران این کشور، فراهم کند.

وی گفت: «گزینۀ دیگر آن است که جنگ ادامه یابد و اسد شکست بخورد.»

عربستان سعودی همواره از دشمنان اصلی دولت اسد و از حامیان اصلی تروریست‌های فعال در این سوریه است.

رژیم ریاض یکی از اعضای ائتلاف موسوم به ضد داعش است؛ این ائتلاف تابستان 93 بدون مجوز سازمان ملل و یا دولت سوریه، حملات هوایی خود را به آنچه اهداف تروریستی در این کشور عربی می‌خواند، آغاز کرد.

عربستان چندی پیش اعلام کرد در صورت توافق ائتلاف موسوم به ضد داعش، تحت امر امریکا، برای اعزام نیروهای زمینی به سوریه آماده است.

وزیر خارجه عربستان در مصاحبه با اشپیگل افزود ریاض هنوز آماده است با نیروهای ویژه زمینی خود از ائتلاف موسوم به ضد داعش حمایت کند.

ولید معلم، وزیر خارجه سوریه

با این وجود، ولید معلم، وزیر خارجه سوریه چندی پیش اعلام کرد هرگونه «مداخله زمینی در خاک سوریه بدون اجازه دولت این کشور به منزل تجاوز است و باید در برابر آن ایستاد.»

وی همچنین هشدار داد هر تروریستی که به سوریه بیاید، مرده به کشور خود بازگردانده خواهد شد. 

وزیر خارجه عربستان همچنین مدعی شد بین افراط‌گرایی داعش و وهابیت سعودی‌ها هیچ شباهتی وجود ندارد.

جبیر گفت: «داعش همان اندازه اسلامی است که کو کلاکس کلان، مسیحی!»


Press TV’s website can also be accessed at the following alternate addresses:

www.presstv.ir

www.presstv.co.uk

SHARE THIS ARTICLE
Press TV News Roku