چهارشنبه 4 دی 1392 | 10:42
رهبر کره شمالی: ارتش برای نبرد آماده باشد
کیم جونگ اون در مرزهای دریایی تحت مناقشه با کره جنوبی (7 مارس 2013)
چهارشنبه 4 دی 1392 | 10:31

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی ضمن اعلام اینکه ممکن است در شبه‌جزیر کره «بدون هیچ اطلاع قبلی» جنگی درگیرد، از ارتش این کشور خواسته آمادگی نظامی خود را تقویت کند.

به گزارش خبرگزاری مرکزی کره (KCNA) در روز چهارشنبه (۴ دی)، کیم روز سه شنبه از «واحد تعظیم ترکیبی ۵۲۶» در شهر نامپو بازدید کرد.

خبرگزاری مرکزی کره همچنین گزارش کرد: «وی به این واحد دستور داد نهایت تلاش خود را برای بالابردن آمادگی نظامی خود به کار ببندد و همواره به یاد داشته باشد که جنگ بدون اطلاع قبلی رخ می‌دهد.»

این خواسته در برهه‌ای از زمان مطرح شده است که در پی اعدام جُنگ سونگ تائک، شوهر عمه کیم و معاون رئیس کمیته دفاع ملی کره شمالی، تنش در این شبه‌جزیره بالا گرفته است.

به گفته خبرگزاری مرکزی کره، «جُنگ» در تاریخ ۱۲ سپتامبر، بلافاصله پس از محاکمه نظامی ویژه اعدام شد.

این خبرگزاری جُنگ را «خائن» توصیف کرد و گفت وی جرایم شنیعی همچون «تلاش برای براندازی دولت به واسطه انواع توطئه‌ها و روش‌های ناپسند» مرتکب شده و «رویای به دست گیری قدرت حزب و کشور ما را در سر می‌پروانده است.»

جُنگ همواره در کنار کیم حضور داشت و به طور غیر رسمی، فرد دوم کشور به حساب می‌آمد.

در پی این اعدام، کره جنوبی و امریکا درباره احتمال اقدامات تحریک‌آمیز از سوی پیونگ یانگ هشدار داده‌اند.

پارک گئون های، رئیس جمهور کره جنوبی روز سه‌شنبه ضمن دیدار از یکی از پست‌های نگهبانی خط مقدم، به سبب «نامناسب» بودن شرایط در کنار مرزها، «آمادگی در زمینه امنیت ضد آب» را خواستار شد.

وی گفت: «ما باید محکم و قاطعانه به هر گونه اقدام تحریک آمیز از جانب کره شمالی پاسخ دهیم.»

پ ک ف/پ ک ف

  • آخرین اخبار
  • اخبار پر بازدید
© Copyright 2012 Press TV. All rights reserved.