دوشنبه 7 مرداد 1392 | 16:20
نیروهای ارتش سوریه منطقه خالدیه در حمص را بازپس گرفتند
تصویر آرشیوی از نیروهای دولت سوریه
دوشنبه 7 مرداد 1392 | 16:19
نیروهای ارتش سوریه پس از هفته‌ها درگیری سنگین با شبه‌نظامیان تحت حمایت خارج بار دیگر کنترل کامل منطقه‌ی خالدیه در شهر حمص را در اختیار گرفته‌اند.


به گفته خبرگزاری رسمی سوریه، نیروهای دولتی روز دوشنبه (۷ مرداد) شبه‌نظامیان را از خالدیه بیرون و بار دیگر امنیت و ثبات را در این منطقه برقرار کردند.

ارتش اعلام کرده است که پس از بازپس‌گیری این شهر که یکی از سنگرهای اصلی شبه‌نظامیان در شهر حمص به شمار می‌رفت، تا کنون ده‌ها بمب که از سوی شبه‌نظامیان در ساختمان‌های مسکونی و جاده‌ها کار گذاشته شده بود را خنثی کرده‌اند.

نیروهای ارتش سوریه همچنین یک حمله تروریستی به بیمارستان ملی در حوالی حمص را دفع کردند و در این بین شماری از شبه‌نظامیان را از پا درآوردند.

ارتش سوریه اوایل روز دوشنبه یکی از پایگاه‌های کلیدی در شهر حمص را که در اختیار شبه‌نظامیانی که بر ضد دولت بشار اسد می‌جنگند، قرار داشت بار دیگر تصاحب کردند.

ارتش سوریه ماه گذشته پس از بازپس گرفتن شهر قصیر در نزدیکی مرز لبنان بخش اعظم توجه خود را روی مناطق خشونت‌زده در حمص از جمله خالدیه متمرکز کرده است.

سوريه از سال ۲۰۱۱ ميلادي، صحنه درگيري‌هاي خونین بوده است.

بنابر گزارش‌ها، غرب و متحدان منطقه‌اي آن به ويژه قطر، عربستان سعودي و ترکيه از شورشيان در سوريه، حمايت مي‌کنند.

بان کي مون،دبير کل سازمان ملل در ۲۵ جولاي اعلام کرد که از زمان شروع خشونت‌هاي مورد حمايت خارجيان در سوريه بيش از يکصد هزار تن در اين کشور عربي کشته و ميليون‌ها تن ديگر بی‌خانمان شده‌اند.

پ ک ف/پ ک ف
  • آخرین اخبار
  • اخبار پر بازدید
© Copyright 2012 Press TV. All rights reserved.