پنجشنبه 19 اردی بهشت 1392 | 17:51
علی فلاحیان و محمد غرضی برای شرکت در انتخابات ثبت‌نام کردند
علی فلاحیان، وزیر پیشین اطلاعات در ستاد انتخابات وزارت کشور. 19 اردیبهشت
پنجشنبه 19 اردی بهشت 1392 | 17:51
به گزارش پرس تی‌وی، علی فلاحیان، وزیر پیشین اطلاعات و محمد غرضی، وزیر پیشین پست و تلگراف و تلفن برای شرکت در یازدهمين دور از انتخابات رياست جمهوري کشور ثبت نام کرده‌اند.


این دو نامزد احتمالی روز پنجشنبه (۱۹ اردیبهشت) در ستاد انتخابات وزارت کشور حضور یافته و برای شرکت در این رقابت ثبت نام کردند.

غرضی در مصاحبه با خبرنگاران گفت که سیاست‌های ضد تورمی در صدر طرح اقتصادی وی قرار خواهد داشت.

فلاحیان که در حال حاضر یکی از اعضای مجلس خبرگان است نیز وعده داده است که در صورت پیروزی در انتخابات اشتغال‌زایی کرده و تورم را کاهش دهد.

وی تصریح کرد که اهدافش در راستای اهداف بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی (ره) خواهند بود. وی همچنین اشاره کرد که قصد دارد ایران را به لحاظ سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و نظامی تقویت کند.

ثبت نام داوطلبان از روز سه‌شنبه، ۱۷ اردیبهشت آغاز شده است و روز شنبه ۲۱ اردیبهشت پایان خواهد یافت.

تا کنون بیش از ۱۴۰ تن آمادگی خود را برای شرکت در این رقابت اعلام کرده‌اند.

بر مبناي قانون اساسي جمهوري اسلامي؛ ايراني الاصل بودن، داشتن تابعيت جمهوري اسلامي ايران، مدبر و مدير بودن، داشتن حسن سابقه و امانت و تقوي، مؤمن و معتقد بودن به مباني جمهوري اسلامي ايران و مذهب رسمي كشور، شرايطي است که نامزدهاي رياست جمهوري بايد واجد آن باشند.

رئيس جمهور ايران براساس راي ملي براي يک دوره چهار ساله انتخاب مي‌شود. صلاحيت کانديداي انتخابات رياست جمهوري، بايد به تاييد شوراي نگهبان برسد.

پ ک ف/پ ک ف
  • آخرین اخبار
  • اخبار پر بازدید
© Copyright 2012 Press TV. All rights reserved.