چهارشنبه 19 مهر 1391 | 15:59
جت‎های جنگنده رژیم اسرائیل چندین هدف را در غزه بمباران کردند
تصویر آرشیوی از کودکان فلسطینی که برای کشته شدن یکی از بستگان خود در حمله رژیم اسرائیل عزاداری می کنند.
چهارشنبه 19 مهر 1391 | 14:57
جت‎هاي جنگنده رژيم اسرائيل چندين هدف را در منطقه بيت لحيا واقع در شمال نوار غزه بمباران کرده‎اند.


نيروهاي امنيتي فلسطين بدون آن‎‏که در خصوص تلفات اين حملات جزئياتي ارائه دهند، خبر را مورد تاييد قرار داده‎اند.

ارتش رژيم اسرائيل نيز با تاييد اين خبر مدعي شده که اين حملات را در پاسخ به حملات راکتي مبارزان فلسطيني که اراضي اشغالي را هدف قرار مي‎دهند، انجام داده است.

اين درحالي است که مبارزان فلسطيني در پاسخ به حملات تجاوزکارانه رژيم اسرائيل و در دفاع از خود به شليک راکت به اراضي اشغالي اقدام مي کنند.

گروه‎هاي مقاومت فلسطيني روز دوشنبه در واکنش به حمله هوايي رژيم اسرائيل به غزه که منجر به مرگ يک تن و مجروح شدن ۱۱ تن ديگر شد، چند راکت به جنوب اراضي اشغالي شليک کردند.

از سوي ديگر، رژيم اسرائيل با ادامه تشديد حملات به نوار غزه، در روزهاي اخير با تانک‎ها و بلدوزرهاي خود وارد منطقه‎اي در شرق شهر رفح شده است.

تانک‎هاي اسرائيلي همچنين شهر خان يونس در شرق غزه را هدف حملات راکتي قرار داده‎اند.

ارتش رژيم اسرائيل پيوسته نوار غزه را هدف بمباران قرار مي‏ دهد. در جريان اين حملات استفاده از نيروي نابرابر از جانب ارتش اسرائيل مشهود است و رژيم اسرائيل با نقض قوانين بين‎المللي غيرنظاميان را قرباني مي کند.

نوار غزه از سال ۲۰۰۷ ميلادي در محاصره رژيم اسرائيل قرار دارد به نحوي که استانداردهاي لازم براي زندگي در اين منطقه به طور چشم گيري کاهش يافته است.

محاصره غزه باعث شده است تا نرخ بي‎کاري در اين منطقه افزايش يافته و فقر نيز گسترش يابد.

رژيم اسرائيل با محاصره غزه، حقوق حدود ۱.۷ ميليون تن از ساکنان اين منطقه را ناديده گرفته و آنان را از آزادي رفت و آمد و تردد، حق برخورداري از يک زندگي آبرومندانه، برخورداري از شغل، بهداشت و آموزش محروم کرده است.

ع ص/ع ص
  • آخرین اخبار
  • اخبار پر بازدید
© Copyright 2012 Press TV. All rights reserved.