12 بهمن 1392 | 16:07
تحلیل‌گر: سخنان نتانیاهو در سازمان ملل دروغ بود
گوردن داف، دبیر ارشد نشریه وترنز تودی در حال مصاحبه با پرس تی‌وی
جمعه 7 مهر 1391 | 19:55
مصاحبه پرس تی‌وی با گوردن داف، دبیر ارشد نشریه وترنز تودی

نامه‌ای که نتانیاهو از آژانس دریافت کرده به طور کامل در تضاد با اظهارات وی در سازمان ملل بود. یعنی تک تک کلماتی که وی به کار برد مخالف نامه آژانس بود و تمام اظهارات وی دروغین بوده است."

بنيامين نتانياهو، نخست وزير رژيم اسرائيل، گفته است، اعتراضات اخير مسلمانان عليه فيلم ضداسلامي اقداماتي «قرون وسطايي» از سوي نيروهاي اسلامگراي تندرو است.
بنيامين نتانياهو همچنين تلاش کرد چهره‌اي آخرالزماني از برنامه انرژي هسته‌اي ايران نشان دهد. شبکه پرس تي‌وي با گوردن داف، دبير ارشد نشريه وترنز تودي از اوهايو در مورد اين مسئله مصاحبه‌اي را ترتيب داده است که متن آن در زير مي‌آيد: پرس تي‌وی: قبل از هر چيز مي‌خواهم نظر شما را در مورد اظهارات نخست وزير رژيم اسرائيل که «نيروهاي قرون وسطايي اسلام تندرو» را در مقابل «نيروهاي جديد» قرار داد، بپرسم. داف: شخصي مانند نتانياهو که خود تندرو و افراطي است، عجيب است که در مورد ديگران سخن بگويد. نيروهاي اسرائيلي خود فيلم ضداسلامي را توليد کرده، آن را پخش کردند و همين امر منجر به حمله به کنسولگري امريکا در بنغازي شد. ما اعتقاد داريم آژانس موساد اسرائيل همه چيز را سازماندهي و طراحي کرد. آن‌ها از چندين ماه قبل از پخش فيلم همه چيز را طرح‌ريزي کرده بودند. پرس تي‌وی: آقاي داف، همچنين قصد داشتم در مورد ايران صحبت کنم. بنيامين نتانياهو وقت زيادي را در سخنراني خود صرف ايران کرد و حتي يک طرح را در دست داشت. نظر شما در مورد کل سخنان وي در مورد ايران چيست؟ داف: دو روز پيش نتانياهو نامه‌اي از سوي کلينتون باستين، کارشناس سلاح‌هاي اتمي در وزارت امور خارجه امريکا و از مشاوران ارشد آژانس بين‌المللي انرژي اتمي دريافت کرد. نسخه‌اي از آن نامه که نتانياهو دريافت کرد، به دست من هم رسيد. وي در اين نامه به نتانياهو گفت؛ استفاده از اورانيوم گاز هکزا فلورايد در برنامه انرژي هسته‌اي ايران به اين معني است که اين اورانيوم هرگز نمي‌تواند در توليد سلاح اتمي به کار برود و اين لفاظي‌ها کاملا کذب هستند. نامه‌اي که نتانياهو از آژانس دريافت کرده به طور کامل در تضاد با اظهارات وي در سازمان ملل بود. يعني تک تک کلماتي که وي به کار برد مخالف نامه آژانس بود و تمام اظهارات وي دروغين بوده است. حتي بدتر از آن، اين است که تمام اظهارات وي در سازمان ملل دقيقا کلمه به کلمه همان اظهارات وي در سال ۱۹۹۲ بود. پرس تي‌وی: بعد از سخنراني نتانياهو، مقامات رژيم اسرائيل گفتند که سخنراني نخست وزير اين رژيم بايد جهان را در مورد «خط قرمزي» که اسرائيل مي‌خواهد، متقاعد کند. به نظر شما چنين امري رخ خواهد داد؟ داف: تمام کاري که نتانياهو توانست بکند اين است که وي رهبران جهان در سازمان ملل را متقاعد کرد که در تلاش است در انتخابات امريکا مداخله کند. امري که ما امريکايي‌ها از آن بيزاريم. افراد در اينجا و ديگر نقاط جهان حتي اسرائيل در سخناني با من گفته‌اند، بر اين عقيده‌اند که نتانياهو از نظر رواني بي ثبات شده و بايد از مقامش کنار گذاشته شود و شايد حتي در بيمارستان بستري شود. ا ف/ح ش
  • آخرین اخبار
  • اخبار پر بازدید
© Copyright 2012 Press TV. All rights reserved.