سه شنبه 10 مرداد 1391 | 16:51
سوریه: شورشیان مسلح مرتکب جنایات هولناک علیه غیرنظامیان می‌شوند
اعضای گروه‌های تروریستی در سوریه
سه شنبه 10 مرداد 1391 | 15:47
به گزارش پرس تي‌وي، دولت سوريه مي‌گويد، گروه‌هاي تروريستي مسلح در حال ارتکاب "جنايات هولناک" عليه غيرنظاميان در دمشق، پايتخت سوريه و شهر حلب هستند.


وزارت خارجه سوريه در دو نامه خطاب به رئيس شوراي امنيت سازمان ملل و دبير کل اين سازمان اعلام کرد، شورشيان مورد حمايت عربستان، قطر و ترکيه از غيرنظاميان در حلب به عنوان سپر انساني استفاده کرده و هر کسي را که از جنايات آن‌ها حمايت نکند، مي‌کشند.

در ادامه اين نامه آمده است، شمار زيادي از مزدوران در شهر حلب که ورودشان از سوي ترکيه به اين شهر تسهيل شده است، گرد هم آمده‌اند.

وزارت خارجه سوريه در ادامه بي‌ميلي کشورهاي غربي را در ترغيب شورشيان براي پايان دادن به حملات محکوم کرد.

دولت سوريه کنترل تمام بخش‌هاي دمشق، پايتخت سوريه را در دست گرفته است و اکنون در تلاش است شهر حلب، بزرگ‌ترين شهر سوريه را نيز از شورشيان پاک کند.

نيروهاي نظامي سوريه بيشتر مناطق شهر حلب را پاک‌سازي کرده‌اند و گزارش‌هايي نيز از درگيري‌هاي شديد تازه‌اي بين نيروهاي امنيتي سوريه و گروه‌هاي مسلح در اين شهر منتشر شده است.

بر پايه مقاله‌اي که در روزنامه ملي‌گراي عربي القدس العرب منتشر شد، رياض با قطع کمک‌هاي مالي خود به اردن از ماه مارس سال گذشته ميلادي، در حال اعمال فشار بر اين کشور است تا به جنگ ضد سوريه بپيوندد. اين فشار بعد از اين اعمال شد که اردن با حمايت از گروه‌هاي مخالف مسلح معارض دولت بشار اسد، رئيس جمهور سوريه مخالفت کرد.

کشور سوريه از مارس ۲۰۱۱ صحنه ناآرامي‌هايي است که در جريان آن تعداد زيادي جان خود را از دست داده‌اند. دمشق مي‌گويد، "قانون شکنان، خرابکاران و گروه‌هاي تروريستي مسلح" عامل ناآرامي‌ها هستند و در مقابل مخالفان، نيروهاي امنيتي را به کشتار معترضان متهم مي‌کنند.

دولت سوريه مي‌گويد، هرج و مرج و ناآرامي‌هاي اين کشور از خارج طراحي و هدايت مي‌شوند.

ا ف/م ف
  • آخرین اخبار
  • اخبار پر بازدید
© Copyright 2012 Press TV. All rights reserved.